Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Nadciąga wakacyjna pogoda. Przed nami tropikalne upały

czwartek, 10 sierpnia 2023 15:08 / Autor: Michał Łosiak
Nadciąga wakacyjna pogoda. Przed nami tropikalne upały
Nadciąga wakacyjna pogoda. Przed nami tropikalne upały
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Afrykańskie upały, tropikalne noce i sporo słońca – to prognoza synoptyków na przyszły tydzień (14-18 sierpnia) w województwie świętokrzyskim.

Przez znaczną część wakacji o takiej pogodzie mogliśmy jedynie pomarzyć.

– To ciekawe, że wakacje omawiamy przez pryzmat zaledwie dwóch ostatnich tygodni. Pamiętajmy, że lipiec był najcieplejszym miesiącu od początku pomiarów meteorologicznych. Na początku sierpnia byliśmy w objęciach chłodnego powietrza znad północno-zachodniej części Europy, a temperatura nie chciała przekraczać nawet 20 stopni Celsjusza – mówi Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Pogoda diametralnie zmieni się jednak w weekend. W sobotę, województwie świętokrzyskim na termometrach odnotujemy 25 stopni, a w niedzielę około 28-29. Do polski dotrze powietrze znad północnej części Afryki.

– W poniedziałek prognozujemy 32 stopnie Celsjusza. Podobnie ma być we wtorek. Pogoda będzie wyżowa, więc możemy liczyć na sporo słońca – informuje Grzegorz Walijewski.

To jednak nie koniec zmian. W przyszłym tygodniu będziemy mieli do czynienia z nocami tropikalnymi, podczas których temperatura nie spadnie poniżej 19 stopni.

– Nasz organizm może być narażony na szok termiczny. Niektórzy z pewnością zatęsknią za chłodniejszą pogodą – dodaje nasz rozmówca.

Upały utrzymają się do piątku (18 sierpnia). W środę i czwartek prognozowane są burze.

Tag: pogoda IMGW
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO