Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Nabory Powiatowego Urzędu Pracy szansą dla bezrobotnych

poniedziałek, 06 lutego 2023 15:40 / Autor: Aleksandra Rękas
Nabory Powiatowego Urzędu Pracy szansą dla bezrobotnych
Nabory Powiatowego Urzędu Pracy szansą dla bezrobotnych
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach wystartował z nowymi naborami dla bezrobotnych. Pracę mogą znaleźć osoby chcące zmienić swoje kwalifikacje, czy chcące zdobyć nowe doświadczenie zawodowe w dziedzinie obsługi różnych maszyn.

Pierwszy z programów, "Zawód z przyszłością", skierowany jest do ośmiu osób, które powracają na rynek pracy, albo chciałyby się nauczyć obsługi maszyn CNC.  Mogą być to osoby o niskich kwalifikacjach, długotrwale bezrobotne, albo bez doświadczenia zawodowego, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach.

Uczestnicy programu skorzystają ze stypendium szkoleniowego, a po ukończeniu kursu zakończonego egzaminem rozpoczną sześciomiesięczne prace interwencyjne. Program specjalny przewiduje też premię finansową za zaliczenie egzaminu za pierwszym razem oraz grant na dofinansowanie do zakupu odzieży roboczej.

Druga propozycja "PSZ II - Pomysł - Szkolenie - Zatrudnienie" skierowana jest do dziesięciu osób.  Każdy uczestnik programu zostanie skierowany na szkolenie pn. „Operator koparko-ładowarki kl. III". Oprócz tego, każdy kto zda egzamin w pierwszym terminie może ubiegać się o jednorazową premię finansową, a za podjęcie zatrudnienia na minimum trzy miesiące - grant motywacyjny.

Kandydaci powinni posiadać prawo jazdy kategorii B. Szczegółowe informacje na temat programów można uzyskać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach pok. 112 i 113 , tel. 41 367-16-12 lub 41-367-11-21.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO