Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Mówili o bezpieczeństwie w Jędrzejowie i Staszowie

niedziela, 31 maja 2020 20:21 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie
Michał Łosiak

Z mieszkańcami powiatu jędrzejowskiego i staszowskiego spotkali się pomysłodawcy i organizatorzy akcji „Bezpieczne Powiaty Świętokrzyskie+”. Przekazano odblaski i podziękowania, a najmłodsi otrzymali słodycze.

Najważniejszym celem akcji jest jednak propagowanie bezpiecznego, ekologicznego i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców naszego województwa. W dobie pandemii koronawirusa,  pięć podstawowych założeń programu: bezpieczny dom, bezpieczna szkoła, bezpieczna droga, bezpieczny wypoczynek i bezpieczne środowisko rozbudowano o szósty niezwykle ważny punkt dotyczący bezpieczeństwa epidemiologicznego i zachowania wszelkich norm ostrożności w walce z wirusem.

W Jędrzejowie pomysłodawcy akcji: wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski i starosta jędrzejowski Paweł Faryna wręczyli listy z podziękowaniami, pakiety odblasków, zestawy rękawiczek i masek ochronnych, a także płyny dezynfekujące dla służb, instytucji i przedsiębiorców z powiatu. Podczas spotkania obecne były dzieci z Domu Dziecka w Nagłowicach. Podopieczni placówki otrzymali upominki, słodycze i komplety odblasków. Podobny przebieg miała akcja na staszowskim Rynku. Kolejne wydarzenia organizatorzy planują już w najbliższym czasie.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO