Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Miliony na naprawę dróg

wtorek, 11 lipca 2017 15:47 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. kielce.uw.gov.pl
Dariusz Skrzyniarz

Bez mała 12,5 miliona złotych na remont świętokrzyskich dróg. Taką kwotę ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji podzieliło na 64 dotacje dla gmin i powiatów. Samorządy wydadzą pozyskane pieniądze na przebudowę czy naprawę tych szlaków komunikacyjnych, które zniszczone zostały w wyniku obfitych deszczy.

W ramach tej transzy funduszy wyremontowanych zostanie około 60 kilometrów lokalnych dróg, między innymi w okolicach Buska Zdroju, Sandomierza czy Staszowa. - To ważne zadania dla samorządów. One na te pieniądze czekają ponieważ dofinansowania w tym przypadku wynoszą 80 procent a pozostała część stanowi wkład własny. To korzystne dla gmin i powiatów. Cieszy fakt, że kolejne pieniądze na remonty dróg możemy przekazać samorządom - mówi wojewoda Agata Wojtyszek.

Jedna z dotacji trafiła także do gminy Morawica. Jak mówi burmistrz Marian Buras, uzyskane 445 tysięcy dołożone zostaną do remontu ulicy Dębowej w Bilczy. - To ulica, która ma nawierzchnię asfaltową, ale mocno uszkodzoną. Ta droga funkcjonuje prawie 20 lat i jest niestety położona w terenie podmokłym więc te uszkodzenia powiększają się z roku na rok. Już ogłosiliśmy przetarg na to zadanie, bo podejrzewaliśmy, że te środki się pojawią – mówi burmistrz z Morawicy.

W tym roku dofinansowanie uzyskało 140 z 334 świętokrzyskich zadań z zakresu naprawy zniszczonych przez deszcze dróg. Kolejne inwestycje uzyskają ministerialne dodatki, jeśli po przetargach na bieżące prace pozostaną oszczędności.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO