Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Magdalena Fogiel-Litwinek na czele Wojewódzkiego Domu Kultury

środa, 12 czerwca 2024 10:16 / Autor: Michał Łosiak
Magdalena Fogiel-Litwinek na czele Wojewódzkiego Domu Kultury
Magdalena Fogiel-Litwinek na czele Wojewódzkiego Domu Kultury
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Adrian Ścipiór, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jego obowiązki przejmie Magdalena Fogiel-Litwinek.

Rozwiązanie umowy z dotychczasowym szefem WDK odbyło się za porozumieniem stron i wejdzie w życie 14 czerwca. Uchwałę w tej sprawie podjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Pełniącą obowiązki dyrektora od 17 czerwca będzie Magdalena Fogiel-Litwinek, zastępca komendanta Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach.

Magdalena Fogiel-Litwinek to absolwentka lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z zarządzania. Komendant, a następnie zastępca komendanta Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach, odpowiedzialna m.in. za projekty współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, Ministerstwa Edukacji i Nauki czy Europejskiego Korpusu Solidarności. Wieloletni wychowawca i nauczyciel w VI LO im. J. Słowackiego w Kielcach, m.in. w klasach z Maturą Międzynarodową, organizatorka przeglądów teatralnych dla młodzieży. Współorganizatorka społecznych akcji Świętokrzyskie Murem za Polskim Mundurem, Bezpieczna droga do szkoły i do domu, Mikołajkowa Paczka dla Zwierzaczka. Członek społecznego komitetu Pamiętamy o Westerplatczykach, współorganizatorka rajdu rowerowego z Kielc na Westerplatte. Zaangażowana w pomoc osobom chorym, członek zarządu kieleckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita. W przeszłości związana z ruchem Kukiz’15. Organizatorka dni wiedzy oraz spotkań z wybitnymi specjalistami na temat tej choroby. Honorowy krwiodawca.

To nie jedyne zmiany personalne w instytucjach związanych z samorządem województwa. Na emeryturę odchodzi także Andrzej Dąbrowski, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO