Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kurierem okazał się… ekspolicjant. Seniorka nie straciła oszczędności

środa, 12 czerwca 2024 14:19 / Autor: Aleksandra Rękas
Kurierem okazał się… ekspolicjant. Seniorka nie straciła oszczędności
Kurierem okazał się… ekspolicjant. Seniorka nie straciła oszczędności
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Nietypowy finał miała próba oszustwa, do której doszło wczoraj (11 czerwca) w Suchedniowie. Kurierem, który zgłosił się do seniorki po odbiór pieniędzy, okazał się emerytowany policjant. Dzięki niemu kobieta zachowała swoje oszczędności.

Oszustwo zaczęło się tradycyjnie, od telefonu na numer stacjonarny. Z 83-latką skontaktował się „policjant” i przekazał, że córka kobiety miała wypadek.

– Konieczne było wpłacenie dużej sumy pieniędzy, aby sprawę „załatwić”. W tle słychać było krzyki i kobiecy płacz. Starsza pani uwierzyła w historię i przygotowała przeszło 30 tysięcy złotych. Po pieniądze zgłosił się kurier – mówi podkom. Jarosław Gwóźdź z KPP w Skarżysku-Kamiennej.

Kurierem, który odebrał pieniądze okazał się… emerytowany policjant. Jak wyszło na jaw, podczas rozmowy ze zleceniodawcą zgodził się na wykonanie usługi odbioru i doręczenia rzekomych dokumentów. Szybko jednak zorientował się, że został wplątany w przestępstwo.

– Powiadomił policjantów i przekazał gotówkę do skarżyskiej komendy. Tym samym uratował oszczędności seniorki – uzupełnia Gwóźdź.

Mundurowi ponownie apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO