Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kontrole Centrum Psychiatrii. NFZ sprawdza dostępność do świadczeń

czwartek, 21 października 2021 10:48 / Autor: Magdalena Nowak
Kontrole Centrum Psychiatrii. NFZ sprawdza dostępność do świadczeń
Kontrole Centrum Psychiatrii. NFZ sprawdza dostępność do świadczeń
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął kontrolę w Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Kusocińskiego. Część zatrudnionych tam lekarzy przebywa na zwolnieniach, inni na urlopach, w związku z tym Fundusz chce sprawdzić dostępność udzielanych świadczeń.

– Na wniosek  dyrektor Świętokrzyskiego Oddziały Wojewódzkiego  NFZ Terenowy Wydział Kontroli Departamentu Kontroli NFZ  rozpoczął postępowanie kontrolne w Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Kusocińskiego w Kielcach. Tematem kontroli jest sprawdzenie dostępności świadczeń dla pacjentów – informuje Beata Szczepanek, rzecznik Świętokrzyskiego Oddziału NFZ.

Pod koniec sierpnia dziewięciu lekarzy z Centrum Zdrowia Psychicznego złożyło wypowiedzenia. W ostatnich dniach natomiast duża grupa medyków przebywa na zwolnieniach lekarskich bądź na urlopach.

Trudna sytuacja z Centrum Zdrowia Psychicznego to pokłosie konfliktu między dyrekcją szpitala, a medykami. Lekarze nie zgadzają się z decyzją dyrektor Beaty Matulińskiej, która odwołała z funkcji kierownika placówki przy ul. Kusocińskiego dr Beatę Bakalarz.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO