Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kompletnie pijani na drogach. Kobieta wydmuchała dwa promile, mężczyzna – trzy

środa, 10 kwietnia 2024 10:48 / Autor: Aleksandra Rękas
Kompletnie pijani na drogach. Kobieta wydmuchała dwa promile, mężczyzna – trzy
Kompletnie pijani na drogach. Kobieta wydmuchała dwa promile, mężczyzna – trzy
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Tylko wczoraj świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwoje kompletnie pijanych kierujących. Kobieta wybrała się na przejażdżkę mając w organizmie dwa promile alkoholu, mężczyzna miał blisko trzy. Oboje staną przed sądem.

Wspomniana kierująca, 44-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego, wpadła po godzinie 17, na jednej z ostrowieckiej ulic. Wszystko dzięki czujnym świadkom jej wyczynów drogowych.

- Z relacji zgłaszającej wynikało, że na ulicy Zygmuntówka zwróciła uwagę na wjeżdżający na parking sklepu pojazd marki peugeot, wobec którego inni uczestnicy ruchu drogowego używali sygnałów dźwiękowych. Po chwili z tego auta miała wysiąść kobieta, której sposób poruszania się oraz bełkotliwa mowa miała świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu – informuje Ewelina Wrzesień z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na szczęście zareagowali świadkowie – kobiecie zabrano kluczyki do auta, a na miejsce przyjechali policjanci. 44-latka „wydmuchała” ponad dwa promile. Jeszcze większy wynik na alkomacie zobaczył 42-letni mieszkaniec gminy Iwaniska. Mężczyzna wpadł wczoraj (9 kwietnia) w ręce opatowskich policjantów.

- Badanie stanu trzeźwości 42-latka wykazało blisko trzy promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca opla stracił już prawo jazdy, co więcej grozi mu kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i nawet trzy lata więzienia – mówi st. sierż. Monika Żurek z KPP w Opatowie.

Warto pamiętać, że od 14 marca, pijani kierowcy muszą się liczyć ze stratą swoich aut.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO