Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kolumna wojskowa, wypadek i ofiara śmiertelna. Na szczęście to ćwiczenia

czwartek, 08 grudnia 2022 14:30 / Autor: Aleksandra Rękas
Kolumna wojskowa, wypadek i ofiara śmiertelna. Na szczęście to ćwiczenia
Kolumna wojskowa, wypadek i ofiara śmiertelna. Na szczęście to ćwiczenia
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Kolumna wojskowa, wypadek, ofiara śmiertelna, demonstracje mieszkańców… scenariusz ćwiczeń, w których brali dziś udział świętokrzyscy mundurowi obfitował w trudne sytuacje. Całość zorganizowało  Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Jak podkreślają mundurowi, choć scenariusz był nietypowy, to spójny z codzienną służbą stróżów prawa. Plan zakładał, że pojazd kolumny wojskowej uczestniczył w wypadku drogowym.

- W wyniku wypadku, osoby podróżujące cywilnym pojazdem zostały ranne. Na miejsce zostały skierowane służby medyczne, strażacy oraz policjanci z miejskiej drogówki. Krótko później okazało się, że życia jednego z rannych nie dało się uratować – przekazuje podkom. Damian Janus z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

Na miejscu pojawili się mieszkańcy, którzy wyrażali swoje niezadowolenie oraz demonstrowali niechęć wobec żołnierzy. Do działań dołączyli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach oraz funkcjonariuszy Zespołu Antykonfliktowego.

- Wspólne ćwiczenia były doskonałą okazją do sprawdzenia koordynacji działań i współpracy służb w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej, która wynikała ze zbiegu codziennych wydarzeń – podkreśla Janus.

Działaniom przyglądał się między innymi Naczelnik Sztabu Policji KWP w Kielcach, kom. Paweł Kundera wraz ze swoim zastępcą - kom. Piotrem Kukulskim.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO