Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Kolejne trojaczki, które przyszły na świat w szpitalu na Czarnowie są już w domu

piątek, 13 kwietnia 2018 10:38 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Pierwsze trojaczki urodzone w tym roku  w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym są już w domu. W piątkowe przedpołudnie opuściły lecznicę. Przed wyjściem ze szpitala dzieci otrzymały wyprawki od władz regionu i dyrekcji szpitala.

Trojaczki: Agatka, Jacek i Filip przyszły na świat  21 marca tego roku w 34 tygodniu ciąży.-  Agatka urodziła się pierwsza. Ważyła 1790 gramów, po niej na świat przyszedł Filip, który ważył  1550 gramów no i  Jacuś o wadze  1440 gramów. Poród był zaplanowany i wszystko przebiegało spokojnie. Nic nieoczekiwanego się nie wydarzyło. Cała trójka wymagała jednak na początku pomocy w oddychaniu. Dziś, w stanie bardzo dobrym dzieci zostały wypisane do domu - mówi dr Grażyna Pazera kierownik Kliniki Neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Rodzice trojaczków nie kryją dumy ze swoich dzieci. - To była moja druga ciąża. Mamy jeszcze półtora rocznego synka. O tym, że będziemy mieć trojaczki dowiedziałam się w 5 tygodniu ciąży. Na początku byliśmy w szoku, ale bardzo szybko to uczucie przerodziło się w radość i tak zostało do tej pory - powiedziała Katarzyna Bąk, mama dzieci. - Jestem bardzo dumny. Ogromnie się cieszę. Liczę też po cichu, że rodzina nam pomoże. Wiem, że damy radę - uzupełnił Marek Bąk, tata trojaczków.

Rodzicom pogratulowała między innymi wojewoda Agata Wojtyszek:  -Gratuluję bardzo serdecznie. To radość dla Państwa, ale i dla nas wszystkich, bo to, jak silna jest rodzina, tak  silne jest nasze państwo- powiedziała wojewoda.

Agatka, Jacek i Filip są dziewiątymi trojakami, które urodziły się w ciągu ostatnich 5 lat, w szpitalu na kieleckim Czarnowie. W placówce od tego czasu istnieje ośrodek o III poziomie opieki perinatalnej, dzięki któremu umieralność okołoporodowa dzieci zmalała do najniższej w kraju.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO