Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kolejne nabory na ekologiczne projekty

poniedziałek, 26 września 2022 13:44 / Autor: Aleksandra Rękas
Kolejne nabory na ekologiczne projekty
Kolejne nabory na ekologiczne projekty
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dziesięć milionów złotych przeznaczy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na kolejne nabory ekologicznych projektów. Wnioski można składać już od jutra (27 września).

Jednym z przedsięwzięć, w ramach których można skorzystać ze wsparcia funduszu są odnawialne źródła energii.

- Chcemy wspomóc finansowanie takich projektów przed zimą. W ramach projektu będzie można wykonać instalację fotowoltaiczną czy termomodernizację budynku. Będzie można skorzystać również z finansowania gospodarki wodno-ściekowej – wylicza Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Nabór jest skierowany do osób fizycznych, przedsiębiorstw i samorządów. Wsparcie polega na przyznawaniu pożyczek, nawet do stu procent kosztów kwalifikowanych.

- Oprocentowanie wynosi na ten moment 5.3. Można też otrzymać bonus, po przeprowadzeniu inwestycji – nawet dwadzieścia procent umorzenia pożyczki – uzupełnia prezes Gliwiński.

Jak podkreśla senator Krzysztof Słoń, nabory WFOŚiGW w Kielcach cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

- Środki w poprzednich transzach rozeszły się niezwykle szybko, widzimy więc jak bardzo te projekty są istotne. Co ważne, beneficjentami mogą być zarówno osoby indywidualne, jak i instytucje. Jeszcze mamy czas, by dostosować swoje źródła ciepła to trudnej sytuacji na rynku energetycznym – zaznacza.

Nabór trwa do wyczerpania środków, maksymalnie do 30 listopada.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO