Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Kolejne miliony z Urzędu Marszałkowskiego na walkę z koronawirusem

poniedziałek, 05 października 2020 07:49 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ponad dwa miliony złotych na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa przyznał Zarząd Województwa Świętokrzyskiego starostwom powiatowym na projekty zwalczające pandemię.

– Przypomnę, że na przełomie maja i czerwca wszystkie świętokrzyskie powiaty otrzymały do podziału 42 mln zł na specjalne projekty, wspierające osoby szczególnie narażone na kontakt z wirusem. Teraz urząd marszałkowski rozwija tę inicjatywę, przekazując do powiatów kolejne 2,2 miliony złotych – informuje wicemarszałek Renata Janik.

Z projektów skorzystają między innymi: służba zdrowia, strażacy, policjanci, pracownicy służb społecznych i innych instytucji publicznych, ponadto ich klienci lub pacjenci. Zakupiony zostanie sprzęt i środki ochrony osobistej dla tych osób. Zaplanowane jest również finansowanie szczepień przeciwko grypie.

Do poszczególnych powiatów trafi teraz od 60 do ponad 350 tysięcy złotych. Dodatkowe pieniądze powiaty zamierzają przeznaczyć nie tylko na środki ochrony osobistej, ale również na testy na koronawirusa, szczepionki przeciw grypie, materiały do dezynfekcji. Możliwe będą także dodatkowe zakupy sprzętu medycznego.

Powiat kielecki planuje zakupy bramek bezdotykowych do mierzenia temperatury, zaś powiat konecki chce zaopatrzyć podległe mu instytucje w stacje dezynfekująco-kontrolne. W powiecie skarżyskim dodatkowe fundusze będą wydane m.in. na urządzenia do dezynfekcji dokumentów w szkołach. Starostwo włoszczowskie zaplanowało zaś zakup szorowarki do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni. Z kolei powiat sandomierski chce przeznaczyć pieniądze na kardiomonitory kompaktowe wraz z centralą monitorującą oraz sprzęt chirurgiczny.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO