Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Kolejarze apelują - nie ryzykuj na torach i wiaduktach!

poniedziałek, 25 maja 2020 11:13 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Luzowanie ograniczeń związanych z koronawirusem zwiększa liczbę osób korzystających z terenów zielonych, również tych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie linii i obiektów kolejowych. Dlatego też na peronach w całej Polsce, pojawiło się kilkaset nowych tablic zakazujących przechodzenia przez tory w miejscach niedozwolonych.

Z danych PLK wynika, że każdego roku brawura, pośpiech i brak rozsądku doprowadza do około dwustu tragicznych zdarzeń spowodowanych wtargnięciem pieszego na tory.

Stąd w ostatnim czasie kolejarze postanowili ustawić prawie 650 nowych tablic informujących o zakazie przechodzenia przez torowiska w miejscach niedozwolonych. Kilkadziesiąt z nich stanęło przy wiaduktach i mostach kolejowych.

PLK przypomina: służbowe przejścia przez mosty i wiadukty kolejowe nie są bezpieczną drogą. Z obiektów korzystać może tylko przeszkolony personel. Osoby nieuprawnione, przebywające na terenie kolejowym i wchodzące na obiekty kolejowe, mogą zostać ukarane mandatem, a nawet sprawą w sądzie.

Bezpiecznie na drugą stronę linii kolejowej można przejść tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Umożliwiają to zabezpieczone przejścia w poziomie szyn, przejścia podziemne, kładki oraz przejazdy kolejowo-drogowe.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO