Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Nowe obostrzenia. Nauka zdalna dla części uczniów

czwartek, 15 października 2020 15:59 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Podczas dzisiejszej (15 października) konferencji przedstawicieli rządu, podano zaktualizowaną listę powiatów i miast, które znajdują w czerwonej strefie. Wciąż są na niej Kielce i powiat kielecki. Premier poinformował też o nowych rygorach zarówno w strefie czerwonej, jak i żółtej.

Strefa czerwona obejmuje aż 152 powiaty, w tym 11 z 16 miast wojewódzkich. Jeśli chodzi o te z naszego województwa, na liście znalazł się powiat buski, jędrzejowski, kielecki, pińczowski, skarżyski i włoszczowski.

Premier Morawiecki poinformował także o nowych obostrzeniach w obu strefach. W strefie czerwonej nauczanie zdalne obejmie uczelnie wyższe oraz szkoły ponadpodstawowe. Zawieszona zostaje działalność basenów, siłowni, aquaparków. Wydarzenia sportowe będą odbywać się bez widowni, nie będzie możliwości organizowania wesel (od 19 października). W uroczystościach religijnych będzie mogła brać udział jedna osoba na siedem metrów kwadratowych. W placówkach handlowych będzie mogło przebywać pięć osób na jedną kasę, a lokale gastronomiczne otworzą się od 6 do 21.

W strefie żółtej szkoły ponadpodstawowe i wyższe poprowadzą zajęcia hybrydowo. W weselach i imprezach okolicznościowych będzie mogło brać udział maksymalnie 25 osób, bez zabawy tanecznej (od 19 października). Na zgromadzeniach publicznych będzie mogło być maksymalnie 25 osób. Także zawieszona zostanie działalność basenów, aquaparków i siłowni. W uroczystościach religijnych będzie mogła brać udział jedna osoba na cztery metry kwadratowe.

Premier Mateusz Morawiecki mówił także o powrocie zaleceń, które pamiętamy z wiosny.

- Chcemy wrócić do zasady: zostań w domu. Nasza strategia polega na chronieniu zdrowia i życia i ludzi i bronieniu gospodarki. Apelujemy do pracodawców, by zorganizowali swoim pracownikom pracę zdalną jeśli to możliwe 

strefa

strefa1

czerwone

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO