Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Już za kilka dni do Daleszyc pojedziemy obwodnicą. Prace drogowe prawie skończone

poniedziałek, 23 września 2019 08:35 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Kończą się roboty przy ogromnej inwestycji drogowej – budowie obwodnicy do Daleszyc i Sukowa, na drodze wojewódzkiej 764. Nowa trasa ułatwi podróżowanie z Kielc do Staszowa i skomunikuje województwo świętokrzyskie  z podkarpackim.

Jak informuje Karol Rożek, zastępca Dyrektora ds. Przygotowania i Realizacji Inwestycji ze Świętokrzyskiego Zarządu Dróg, trasa od Kielc do Niestachowa, jest już oddana do użytku. – Ten pierwszy odcinek obejmuje obwodnicę Sukowa i kierowcy mogą już z niego korzystać. Natomiast 27 października planujemy odbiór dalszej części drogi – obwodnicy Daleszyc. Ta trasa będzie prowadziła aż do Widełek.

Za tydzień, przekazane zostanie także całe oznakowanie drogowe. – Kiedy będziemy mieć wszystkie znaki pionowe, kierowcy będą mogli jeździć nową trasą. W związku z tym, że wykonawca drogi do Daleszyc, na zakończenie prac ma czas do końca października, przez kilka tygodni ruch będzie odbywał się do Kranowa, a potem dalej do Widełek. Przez ten czas będziemy jeszcze korzystać ze starodroża. – mówi Karol Rożek.

Dodatkowym ułatwieniem dla użytkowników dróg będą ścieżki rowerowe – zaczynają się od granicy Kielc, biegną wzdłuż obwodnicy Sukowa, do skrzyżowania z drogą do wsi Kranów.

- Od skrzyżowania, ruch rowerowy kierujemy w stronę Daleszyc. Za Niwkami Daleszyckimi, ścieżka biegnie wzdłuż drogi do skrzyżowania na miejscowość Celiny. Potem przebiega już szlakiem rowerowym Green Velo – wyjaśnia Rożek ze Świętokrzyskiego Zarządu Dróg.

Wartość inwestycji to prawie 140 milionów złotych. Kwota obejmuje wybudowę 22 kilometrów dróg oraz wykup potrzebnych gruntów.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO