Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[INTERWENCJA] Krwiodawcy nie mają gdzie parkować

poniedziałek, 26 października 2020 14:06 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach nie ma gdzie zaparkować. Na taki problem skarży się słuchaczka, która poprosiła nas o interwencję w tej sprawie. Być może coś zmieni się w przyszłym roku, bo w planach jest rozbudowa parkingu w kierunku ulicy Grunwaldzkiej.

Słuchaczka zwraca uwagę na to, że na parkingu przy Centrum Krwiodawstwa jest za mało miejsc. – To jest jakieś nieporozumienie. Mam problem z zaparkowaniem przy stacji krwiodawstwa nawet teraz, kiedy trwa pandemia i liczba krwiodawców jest niewielka – napisała.

Problem z jakim borykają się osoby, które regularnie odwiedzają Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, jest doskonale znany dyrektorowi Jerzemu Stalmasińskiemu.

– Parking istnieje od lat siedemdziesiątych, a nasze Centrum dzieli go ze znajdującym się w sąsiedztwie budynkiem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach. Poza tym parkują tu także osoby, które idą np. do szpitala, a my nie mamy jak tego kontrolować – tłumaczy Jerzy Stalmasiński.

Dyrektor podkreśla, że budowa nowego większego parkingu nie wchodzi w grę, bo Centrum nie ma na to miejsca ani pieniędzy. Zostawia jednak odrobinę nadziei, że sytuacja może się poprawić.

– Być może w przyszłym roku uda się nieco rozbudować parking na kilka lub kilkanaście samochodów w kierunku ulicy Grunwaldzkiej, ale jeśli będziemy mieć nadal trudną sytuację finansową, to się odwlecze o kolejny rok – stwierdza.

Najwięcej krwiodawców odwiedza Centrum w poniedziałki i piątki. Dyrekcja apeluje do nich, aby starali się korzystać ze środków komunikacji, a do pozostałych kierowców o to, aby byli uczciwi i jeśli nie przyjeżdżają do stacji, nie zajmowali miejsca krwiodawcom i pracownikom Centrum.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO