Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Instruktorzy z całej Polski w Tokarni

czwartek, 17 sierpnia 2017 12:09 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. mwk.com.pl
Dariusz Skrzyniarz

Instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego z różnych stron kraju spędzą w regionie świętokrzyskim kilka dni. W ten piątek 18 sierpnia w skansenie w Tokarni rozpocznie się 5. Zlot Kadry ZHP, w którym będzie uczestniczyło około 300 osób. Celem spotkania jest doskonalenie jakości przywództwa harcerskich liderów poprzez rozwijanie takich umiejętności jak efektywna komunikacja, kierowanie ludźmi czy dyskusja dotycząca kluczowych zagadnień organizacji.

Zlot Kadry Związku Harcerstwa Polskiego odbywa się co dwa lata. Tym razem, jego współorganizacja została powierzona harcerzom z Kielc. - Główna kwatera ZHP wybrała nas na organizatora imprezy na podstawie dobrej współpracy przy Wędrowniczej Warcie. Uznano, że mamy potencjał, możliwości i odpowiednią kadrę. Współpraca dobrze się układa także z urzędem marszałkowskim, który zgodził się na to, by impreza odbyła się w skansenie. To miejsce jest wpisane do rejestru zabytków, więc musimy spełnić pewne wymagania. Co ważne, nasz pomysł spodobał się wielu instruktorom, by w takiej przestrzeni taki zlot zorganizować - mówił dla Radia eM Kielce harcmistrz Tomasz Rejmer, komendant Chorągwi Kieleckiej ZHP.

Po raz pierwszy w historii Zlot Kadry nie odbywa się na bazie harcerskiej lecz w otoczeniu zabytkowych zabudowań podkieleckiego skansenu. Spotkanie potrwa do wtorku 22 sierpnia.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO