Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Grill… w samochodzie

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 09:02 / Autor: Radio eM
Radio eM

W sobotni wieczór pińczowscy policjanci podjęli interwencję dotyczącą palącego się auta. Okazało się, że w samochodzie znajdował się… grill wypełniony rozżarzonymi pozostałościami węgla drzewnego.

Tuż przed godziną 22.00 policjanci oraz zastęp straży pożarnej pojawili się na jednym z osiedlowych parkingów, gdzie według anonimowego zgłoszenia doszło do zapalenia samochodu osobowego marki Daewoo. Z pojazdu faktycznie wydobywał się dym, a wszystkie jego szyby pokryły się sadzą. Przed przystąpieniem do akcji  mundurowi dokładnie przyjrzeli się autu. W jego środku zauważyli grill wypełniony tlącym się węglem. Na szczęście ogień nie zajął jeszcze tapicerki pojazdu, a dym i sadza pochodziła jedynie z jego paleniska grilla.

Niedługo później na miejscu pojawiła się użytkowniczka samochodu, która widząc akcję służb wyszła z mieszkania. Była przekonana, że będzie musiała jedynie przeparkować samochód. Okazało się jednak, że akcja dotyczy właśnie jej pojazdu. Dość szybko wyszło na jaw, że 22-latka wraz ze znajomymi wcześniej zorganizowała piknik. Po wszystkim jej koledzy lekkomyślnie zabrali do auta grilla i tam go pozostawili. Nie pomyśleli jednak o tym, aby wcześniej go wyczyścić. W ten sposób powstała groźba pożaru samochodu.

Właścicielka daewoo za swoją nieostrożność została ukarana mandatem.

Źródło: KWP Kielce

Oprac: /r/

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO