Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Gigachad, łymyn, onuca czy pokemon? Zagłosuj na Młodzieżowe Słowo Roku

piątek, 18 listopada 2022 11:01 / Autor: Weronika Karyś
Gigachad, łymyn, onuca czy pokemon? Zagłosuj na Młodzieżowe Słowo Roku
Gigachad, łymyn, onuca czy pokemon? Zagłosuj na Młodzieżowe Słowo Roku
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Jury plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku spośród wszystkich zgłoszeń wyłoniło dwadzieścia najczęściej pojawiających się propozycji. Zwycięzcę tradycyjnie wybiorą internauci. Głosowanie trwa do 30 listopada.

Wśród zgłoszeń pojawiło się wiele „starych”, dobrze już znanych w przestrzeni internetowej słów takich jak odklejka, cringe, essa, naura czy twoja stara. Jednak młodzież nie zawiodła i w tym roku również zaskoczyła zupełnie nowymi słowami.

Wśród nich można wymienić chociażby gigachad oznaczające osobę idealną, wzbudzającą podziw; kogoś bardzo dobrego w danej dziedzinie.

Pojawiło się też słowo łymyn pochodzące od angielskiego „women”. Jak czytamy w definicji, to spolszczone, żartobliwe określenie kobiet zachowujących się nieracjonalnie.

Jest nawet słowo nawiązujące do trwającej za wschodnią granicą wojny – onuca. To sprzymierzeniec Rosji w wojnie z Ukrainą, osoba, która usprawiedliwia działania agresora.

Pokemon to z kolei słowo, które większość osób zna, ale w tym przypadku oznacza osobę wyróżniającą się zbyt ekstrawaganckim, niecodziennym, kolorowym wyglądem.

Pozostałe słowa to baza, betoniarz, kto pytał, NPC, rel, robi wrażenie, siedemnaście, sigma, slay, sus i UwU. Ich definicję można przeczytać na stronie internetowej organizatora, czyli PWN: https://tiny.pl/wc2dd. Tam też można oddać swój głos.

Całość potrwa do końca listopada, a zwycięskie słowo poznamy na początku grudnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO