REGION
Ekspresówką pod prąd… bo chciał zawrócić


Pomylił wjazd na trasę S7 i chcąc znaleźć miejsce do zawrotki… jechał pod prąd. Niebezpiecznie było wczoraj na drodze ekspresowej w miejscowości Mierzawa.
Zgłoszenie o nieodpowiedzialnym kierowcy wpłynęło do jędrzejowskiej komendy po godzinie 14.
– Jak mówił zgłaszający, kierujący peugeotem miał jechać w kierunku Jędrzejowa, pasem przeciwnym, niż ten nakazujący przez znaki. Na miejsce od razu ruszyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy w rejonie miejscowości Mierzawa na zjeździe w kierunku Sędziszowa, ujawnili opisany w zgłoszeniu pojazd – informuje mł. asp. Beata Soboń z KPP w Jędrzejowie.
Za kierownicą auta siedział trzeźwy 88-latek, który podróżował wraz ze swoją małżonką. Mężczyzna przyznał, że pomylił wjazd na trasę ekspresową i pojechał nią pod prą” szukając miejsca, aby zawrócić. W ten sposób pokonał około… kilometrowy odcinek trasy S7. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.
![[AKTUALIZACJA] Tragedia na S7. Cztery osoby zginęły](/media/k2/items/cache/9b090b67a94c63217b5404a161271085_L.jpg)



![[FOTO] Tłumy na XII Święcie Pieroga Świętokrzyskiego w Bobrzy](/media/k2/items/cache/4abca842aa6952cc040fca2ea09d79da_L.jpg)
![[FOTO] Wielka zabawa i podziękowanie rolnikom w Gminie Nowiny](/media/k2/items/cache/10219a943c6365ab8e7fabe8eea5b76f_L.jpg)


