Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Młodzież sprawdziła się w konkursie wiedzy o Skarżysku

środa, 24 kwietnia 2024 11:16 / Autor: Maciej Piętka
Młodzież sprawdziła się w konkursie wiedzy o Skarżysku
FOT. um.skarzysko.pl
Młodzież sprawdziła się w konkursie wiedzy o Skarżysku
FOT. um.skarzysko.pl
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Wczoraj (23 kwietnia) w Zespole Placówek Oświatowych w Skarżysku-Kamiennej odbył się III Międzyszkolny Konkurs „Skarżysko-Kamienna, nasze miasto”. Rywalizowało w nim 18 uczniów z sześciu szkół podstawowych z terenu miasta.

Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszej rundzie uczniowie rozwiązywali, składający się z dwudziestu pytań, test jednokrotnego wyboru. Na poradzenie sobie z tym zadaniem uczestnicy mieli 15 minut. W rundzie drugiej uczniowie odpowiadali na 3 wylosowane przez siebie pytania. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymywali 1 pkt. Najwięcej emocji przyniosła jednak runda trzecia – uczniowie odpowiadali na pytania komisji na zasadzie „kto pierwszy – ten lepszy”.

Po zakończeniu części właściwej, komisja podliczyła wyniki i ogłosiła zwycięzców, którymi okazali się: I miejsce – Kacper Jaworski z SP nr 7, II miejsce – Mikołaj  Krysiński  z SP nr 7, III miejsce – Julia  Kozdroń z SP nr 8.

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej i Szkołę Podstawową nr 2 im. Orła Białego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO