Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie z nowymi pulsoksymetrami

piątek, 29 stycznia 2021 16:01 / Autor: Michał Łosiak
Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie z nowymi pulsoksymetrami
Fot. FB/Łukasz Zygmunt
Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie z nowymi pulsoksymetrami
Fot. FB/Łukasz Zygmunt
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dwa i pół tysiąca pulsoksymetrów zamówił Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Kielcach dla placówek z województwa świętokrzyskiego. Pierwsze z nich trafiły do Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. – W planach mamy zakup kolejnych urządzeń – mówi wicemarszałek Renata Janik.

W ośrodku znajduje się Dom Pomocy Społecznej, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, lokale aktywizujące oraz miejsca do rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Pulsoksymetry z pewnością więc się przydadzą.

– Przekazujemy sprzęt do tych wszystkich osób, które tego potrzebują. Cieszymy się, że te małe urządzenia będą pomocne w profilaktyce, ale również w trudnych sytuacjach pomogą w lepszej diagnozie pacjentów – wyjaśnia Renata Janik.

Pulsoksymetry przekazane zostały również do innych placówek, w tym m.in. do Domów Pomocy Społecznej i organizacji pozarządowych

– Kupiliśmy niewielką liczbę na początek w związku z tym, że urządzenia związane z walką z pandemią są bardzo drogie. Rozpoczęliśmy procedurę zakupu kolejnych pięciu tysięcy pulsoksymetrów. Prosimy także organizacje, które jeszcze ich nie otrzymały, o zgłaszanie się do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej – tłumaczy wicemarszałek Janik.

– Dziękujemy za ten cenny dar. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wicemarszałek Renacie Janik za nieustanne dbanie o ludzi chorych i cierpiących – podkreśla dyrektor placówki, ksiądz Łukasz Zygmunt.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO