Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Bezrobotni założą własne firmy. Pomogą dofinansowania

czwartek, 25 sierpnia 2022 14:39 / Autor: Wojciech Dudkowski
Bezrobotni założą własne firmy. Pomogą dofinansowania
Bezrobotni założą własne firmy. Pomogą dofinansowania
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Bezrobotni z powiatu kieleckiego otrzymają dofinansowanie do założenia własnej działalności gospodarczej. Dzięki temu wsparciu w naszej okolicy powstaną m.in. fabryka pelletu, zakład fotograficzny czy cukiernia.

Uroczyste podpisanie umów na dofinansowania odbyło się w środę, 25 sierpnia, w Starostwie Powiatowym w Kielcach. Było ich 77 na łączną kwotę 1,7 miliona złotych.

– To duże ułatwienie i duża pomoc. Myślę, że ci, którzy mają dobry pomysł daliby radę bez tych pieniędzy, ale z nimi wystartują z lepszym odbiciem, a mówiąc po narciarsku – z rozbiegu wyższego o pięć belek – powiedział starosta kielecki Mirosław Gębski.

Jak mówi pełniąca obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Magdalena Karwat-Kasińska, planujący otworzenie działalności często długo czekają na otwarcie naboru.

- Dofinansowanie pomaga zakupić towar, materiały i inne rzeczy potrzebne do otwarcia działalności. Należy wywiązać się z umowy, jednym z warunków otrzymania środków jest też utrzymanie działalności przez rok – informuje.

Jedną z nowych firm otworzy Justyna Łyżwa. Będzie to produkcja ciast i wyrobów cukierniczych.

–  Mam duży staż i doświadczenie w tej branży, postanowiłam więc pracować na swój rachunek. Będę produkować ciasta, ciasteczka i torty na zamówienia klientów. 24 tysiące z dofinansowania przeznaczę na sprzęt: piec, robot kuchenny, szafę chłodniczą, Thermomix, patery i foremki – wymienia.

Kolejny nabór na dofinansowania do działalności gospodarczej dla bezrobotnych już w przyszłym roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO