Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

„Bezpieczna droga do szkoły i domu”. Dzieci dostały odblaski

wtorek, 12 grudnia 2023 14:26 / Autor: Aleksandra Rękas
„Bezpieczna droga do szkoły i domu”. Dzieci dostały odblaski
Świętokrzyski Urząd Marszałkowski
„Bezpieczna droga do szkoły i domu”. Dzieci dostały odblaski
Świętokrzyski Urząd Marszałkowski
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Razem działają dla dobra najmłodszych – świętokrzyscy policjanci, wraz z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego odwiedzają lokalne szkoły, by przekazać dzieciom cenną wiedzę. Uczniowie przypominają sobie jak ważne jest korzystanie z odblasków i dostają te ważne gadżety.

Dzisiaj, „ekipa” edukująca pojawiła się w Szkole Podstawowej w Masłowie.

– Nie zapominajmy o elementach odblaskowych na naszych ubraniach, o opaskach, zwłaszcza w te jesienne i zimowe, szare popołudnia. Taki element zwiększa naszą widoczność na drodze nawet pięciokrotnie, a to daje większe bezpieczeństwo wszystkim pieszym, poruszającym się o zmroku czy w pochmurne wieczory – mówi Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Jak podkreśla komisarz Mariusz Bednarski ze świętokrzyskiej drogówki, edukacja najlepiej udaje się poprzez… zabawę.

– Uczulamy dzieci, by pamiętały one o elementach odblaskowych. To szczególnie istotne, gdy na zewnątrz szybko zapada zmrok. Dzisiejsza wizyta jest już kolejną z rzędu, a przed świętami odwiedzimy kolejne świętokrzyskie szkoły. Każdy uczeń dostaje element odblaskowy z instrukcją jak je odpowiednio nosić – mówi.

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyło pięciuset uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Masłów. Kolejne wydarzenie w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły i do domu” odbędzie się w gminie Morawica.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO