Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Nowe metody oszustów

środa, 20 maja 2020 08:55 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie ostrzegają przed nowymi pomysłami przestępców. W zeszłym tygodniu ofiarą wyłudzenia „na BLIK” padła 43-latka. Wczoraj natomiast do staszowskiej komendy zgłosiła się 29-latka, która w wyniku nietypowego oszustwa straciła prawie jedenaście tysięcy złotych.

Mieszkanka gminy Oleśnica zjawiła się wczoraj na komisariacie i poinformowała, że padła ofiarą przestępców. W zeszłym tygodniu zadzwonił do niej mężczyzna z informacją, iż na portalu przeznaczonym do obsługi kryptowaluty bitcoin ma zgromadzone środki o równowartości siedmiu tysięcy dolarów.

Rozmówca polecił kobiecie zainstalować na swoim komputerze program, za pośrednictwem którego będzie on mógł  połączyć się z jej komputerem. Kobieta przeszła do transakcji swojego konta bankowego. Nieświadoma zagrożenia, potwierdzała wszystkie wykonywane zdalnie transakcje.

Mężczyzna przekonał 29-latkę, że pieniądze, które wpłaciła będą „zamrożone” do czasu wypłaty środków z wirtualnego kantoru. W wyniku tego oszustwa kobieta straciła prawie jedenaście tysięcy złotych.

Mundurowi apelują o zachowanie zdrowego rozsądku we wszystkich przedsięwzięciach finansowych.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO