Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Wojewoda zachęca do udziału w akcji #lepiejdalej

środa, 06 maja 2020 11:03 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. ŚUW
Beata Kwieczko

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz włączył się w akcję #lepiejdalej prowadzoną przez Instytut Dizajnu w Kielcach. Naklejki, które pomagają zachować właściwą odległość i bezpieczeństwo, trafiły do Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

- Koronawirus jest podstępny - nie wybiera. Jest niewidoczny. Nie pozwólmy mu się zaskoczyć. Wybierzmy bezpieczną odległość w przestrzeni publicznej na terenie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, w sklepach, urzędach i instytucjach kultury - mówi wojewoda Zbigniew Koniusz. - To od nas zależy zdrowie nasze i innych. Zatrzymajmy wspólnie rozprzestrzenianie się epidemii - dodaje.

Naklejki podłogowe, które pomagają wyznaczyć bezpieczną odległość między klientami są umieszczane w aptekach, sklepach spożywczych, instytucjach i lokalach gastronomicznych. Kolejną ich partię sfinansował Świętokrzyski Urząd Wojewódzki.

Część oznaczeń pojawiła się także przy wejściu do budynku urzędu.

Naklejki można otrzymać bezpłatnie na Wzgórzu Zamkowym w godzinach od 9 do 19. Znajdują się one przed głównym wejście do budynku od strony Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Można je także pobrać bezpłatnie ze strony internetowej Instytutu Dizajnu albo z jego profilu na Facebooku.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO