Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Akcja #lepiejdalej cieszy się dużym powodzeniem. Naklejki będą dostępne także w Skarżysku i Starachowicach

poniedziałek, 06 kwietnia 2020 06:53 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się akcja #lepiejdalej prowadzona przez Instytut Dizajnu w Kielcach. Przygotowane przez jego pracowników naklejki podłogowe, które pomagają wyznaczyć bezpieczną odległość między klientami, są umieszczane w aptekach, sklepach spożywczych, instytucjach i lokalach gastronomicznych

Akcja #lepiejdalej zainspirowana była rozwiązaniami, które zastosowano już za granicą. Były to różne formy oznaczeń w postaci taśm lub naklejek podłogowych, które w sposób naturalny sugerowały separacje między klientami w sklepach czy instytucjach. Instytut Dizajnu w Kielcach stworzył naklejki podłogowe #lepiejdalej, które można umieścić w sklepach spożywczych, czynnych lokalach gastronomicznych i instytucjach. Ich funkcja to utrzymanie około dwumetrowej odległości między klientami w zamkniętych pomieszczeniach, które szczególnie sprzyjają zakażeniom koronawirusem. Koordynatorami projektu są Paula Dulnik i Dominika Janicka.

Naklejki można otrzymać bezpłatnie na Wzgórzu Zamkowym w godzinach od 9 do 19. Znajdują się one przed głównym wejście do budynku od strony Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Akcję wydruku naklejek #lepiejdalej wsparła Iwona Krakowiak z Drukarni Kolorami.

Można je otrzymać również w Urzędzie Gminy Sitkówka - Nowiny. W planach jest także dystrybucja naklejek w Skarżysku Kamiennej oraz Starachowicach.

Naklejki można pobrać też bezpłatnie ze strony internetowej Instytutu Dizajnu albo z jego profilu na Facebooku.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO