Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

15-letnia Klaudia pilnie potrzebuje krwi!

poniedziałek, 30 marca 2020 14:01 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

15-letnia Klaudia z Bielin od czterech tygodni przebywa na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Choć choroba cały czas jest w fazie diagnozy, to dziewczynka pilnie potrzebuje krwi.

– Klaudia jest w szpitalu od miesiąca, najpierw przebywała na oddziale wewnętrznym, bo były zupełnie inne podejrzenia co do choroby. Obecnie przebywa na Oddziale Hematologii i Onkologii. Wstępna diagnoza to nowotwór tkanek miękkich, jednak jeszcze nie jest to potwierdzone. Pomimo braku potwierdzonej diagnozy, Klaudia dostała pierwszą dawkę chemii już trzy tygodnie temu, bo jak mówią lekarze trzeba działać szybko  – mówi Monika Paluch, matka dziewczyny.

– Bardzo prosimy o oddawanie krwi dla Klaudii. Bardzo ważne, żeby dawca podał następujące dane: Wojewódzki  Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Władysława Buczkowskiego w Kielcach, Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Grupa krwi BRH+, Klaudia Kalwat – dodaje pani Monika.

Można oddać dowolną grupę krwi w każdym punkcie krwiodawstwa w Polsce. Ważne jest jednak dodanie wyżej podanego dopisku, wtedy Klaudia otrzyma krew, której potrzebuje na zasadzie wymiany. Przypomnijmy, że Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach przy ulicy Jagiellońskiej 66 działa w poniedziałki, wtorki i czwartki od godz. 7 do 14 oraz w środy i piątki od godz. 7 do 16.30.  

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO