Jak wyglądają procedury reakcji w sytuacjach nagłych, kryzysowych zagrożeń? To będą ćwiczyć jutro (11 czerwca) świętokrzyscy strażacy w ramach Wojewódzkich Ćwiczeń Ratowniczych.
Ćwiczenia rozpoczną się o godzinie 8 i odbędą się w Skarżysku-Kamiennej. Każda z takich inicjatyw to ważny sprawdzian dla ratowników.
– Podczas ćwiczeń realizowane są różne scenariusze, by w razie prawdziwego zagrożenia w tym miejscu nie było miejsca na błąd. Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w boju – zaznacza st. kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach.
Z kolei z pewnymi zmianami muszą liczyć się mieszkańcy.
– Mogą napotkać wzmożony ruch pojazdów pożarniczych w obrębie Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej przy ulicy 1-go Maja 101. Także na drodze powiatowej w kierunku Majkowa, ponieważ epizody będą rozgrywane na terenie Szczepanowa oraz w wyznaczonej części zakładu MESKO S.A – informuje mł. kpt. Rafał Maciejczak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Skarżysku Kamiennej.
Jeden epizod będzie rozegrany na terenie zalewu w Suchedniowie. W ćwiczeniach weźmie udział około 200 osób i 50 pojazdów.