Przed świętokrzyskimi strażakami dwie duże imprezy sportowe. Mundurowi zmierzą się z wymagającymi konkurencjami sportu pożarniczego. Każdy mieszkaniec może wziąć udział w wydarzeniach i z bliska zobaczyć, jak widowiskowa jest rywalizacja.
22 maja w Kielcach, odbędą się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym.
– Swoje umiejętności pokaże między innymi aspirant Kowalik, zwycięzca 17. edycji Podlaskiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym. Konkurencje są bardzo widowiskowe, a większość rozegra się na terenie naszego obiektu przy ulicy Sandomierskiej w Kielcach. Ale zaprezentujemy też ćwiczenia bojowe na obiekcie w Strawczynie – mówi st. kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach.
Na imprezę zaproszeni są wszyscy chętni – będzie okazja by kibicować i zobaczyć wymagające konkurencje w wykonaniu naszych strażaków.
– Druga okazja do zobaczenia sportowych zmagań będzie w ramach Dwuboju Świętokrzyskiego. W tym roku odbędzie się on wyjątkowo w Kielcach, a nie w Ostrowcu Świętokrzyskim. To ogólnopolska rywalizacja, a nasze miasto odwiedzi czołówka sportowców. Mamy nadzieję, że nasi przedstawiciele będą ponownie bezkonkurencyjni – dodaje strażak.
Świętokrzyski Turniej w Dwuboju Pożarniczym zaplanowany jest na 26 maja.