Wczorajsze (21 czerwca) burze przysporzyły świętokrzyskim strażakom pracy. Ratownicy odnotowali kilkadziesiąt zgłoszeń związanych z aurą, na szczęście nikomu nic się nie stało.
Do wczoraj, do godziny 18 strażacy interweniowali łącznie 27 razy.
– Przy 21 zdarzeniach działania strażaków polegały na usuwaniu drzew i konarów z dróg i posesji. Trzy razy wypompowywali wodę z zalanych budynków. Natomiast podczas dwóch zdarzeń zabezpieczali uszkodzony dach – informuje mł. bryg. Kamil Ciepielewski, naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach.
Do groźnej sytuacji doszło w miejscowości Podłęże, w powiecie pińczowskim. W wyniku silnego wiatru zawaliła się tam konstrukcja budynku gospodarczego, uszkodzony został dom i samochód osobowy.
Nikt nie został poszkodowany.