Reklama Patronat Koncert życzeń Kontakt
Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 FM | Włoszczowa 94,4 FM
Tryb Ciemny
eM Radio
WŁĄCZ RADIO
OTWÓRZ NA TELEFONIE
Kod QR
Burze przeszły przez województwo świętokrzyskie. Strażacy odnotowali prawie sto zgłoszeń
autor
Aleksandra Rękas
2026.06.23 08:29

W związku z burzami, które przeszły wczoraj (22 czerwca) przez województwo świętokrzyskie, świętokrzyscy strażacy do godziny 20.30 odnotowali 98 interwencji. Nikt nie został ranny.

Jak informuje mł. bryg. Kamil Ciepielewski, naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach, nawałnicom towarzyszył silny wiatr i intensywne opady deszczu.

– Przy 35 zdarzeniach działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na usuwaniu drzew i konarów z dróg i posesji. 63 razy prowadzili działania związane z podtopieniami posesji, dróg i budynków – wylicza strażak.

Najwięcej zdarzeń odnotowano terenie powiatu ostrowieckiego - 38, kieleckiego – 23, z kolei w buskim i pińczowskim po 13 interwencji.

NAJNOWSZE

OSTATNIA AKTUALIZACJA

95
5,98
98
6,63
ON
6,37
LPG
3,44
ORLEN
Jaworznia 208C, Jaworznia

CENY PALIW

SPRAWDŹ CENY AKTUALIZUJ

CZYTAJ DALEJ