Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Żółta strefa w instytucjach kultury. Są zmiany w organizacji wydarzeń kulturalnych

niedziela, 04 października 2020 09:47 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Od soboty Kielce i powiat kielecki znajdują się w żółtej strefie. Oznacza to szereg zmian, z którymi są zmuszone zmierzyć się także instytucje kulturalne.

Na stronie internetowej Muzeum Narodowego pojawiła się informacja o odwołaniu wydarzeń kulturalnych, które były zaplanowane w najbliższym okresie. W zamieszczonym komunikacie czytamy:

„Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 września 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zgodnie z którym miasto Kielce znajdzie się w "żółtej strefie", wszystkie wydarzenia, zaplanowane w najbliższym czasie, zostają odwołane, m.in.: wykłady z cyklu Niedziela w Muzeum, koncert w Oblęgorku w ramach cyklu 'Wieczory u Pana Henryka'. Muzeum Narodowe w Kielcach nadal pozostaje dostępne do zwiedzania, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa”.

W Wojewódzkim Domu Kultury nie ma większych zmian w kalendarium wydarzeń. Niewielkim modyfikacjom uległa jedynie uroczysta edycja Senior Show. W związku ze zwiększonym reżimem sanitarnym organizatorzy wydarzenia zachęcają do udziału w spotkaniu online, jednak zapewniają, że dla osób pragnących wziąć udział w spotkaniu na żywo wystarczy miejsc na widowni.

W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” spektakl „Przygody Koziołka Matołka” zostanie zagrany tylko dwa razy. Jest to związane z obostrzeniami dotyczącymi liczby osób mogących znajdować się na widowni.

Zmiany dotyczą także wyczekiwanego koncertu Roksany Węgiel. Poniedziałkowe koncerty odbędą się w późniejszym terminie, który nadal podlega ustaleniom. Organizatorzy uspokajają, że wszystkie bilety zachowują swoją ważność.

W Centrum Geoedukacji zmniejszono liczbę osób mogących zwiedzać wystawę stałą i czasową. Wyłączono z użytku kapsułę z kinem 5D. Aktualny pozostaje niedzielny Piknik Pszczelarski w Parku Etnograficznym w Tokarni. Bez zmian będą odbywać się wydarzenia organizowane przez Instytut Dizajnu w Kielcach oraz Pałacyk Zielińskiego.

W Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się zaplanowane na środę, 7 października, spotkanie z pisarzem Jakubem Żulczykiem. Zmianie uległo jedynie miejsce – odbędzie się na Dużej Scenie.

We wszystkich instytucjach obowiązują wzmożone środki ochrony. Jeszcze uważniej będzie przestrzegany obowiązek zachowywania dystansu społecznego, dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO