Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Złodziej rowerów przed policjantami schował się… w wersalce

piątek, 05 kwietnia 2024 12:45 / Autor: Aleksandra Rękas
Złodziej rowerów przed policjantami schował się… w wersalce
Złodziej rowerów przed policjantami schował się… w wersalce
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Chciał uniknąć odpowiedzialności za kradzież jednośladów, znalazł więc kryjówkę w wersalce. 36-latek stanie wkrótce przed wymiarem sprawiedliwości, podobnie jak jego 29-letni kompan.

Do „zniknięcia” rowerów doszło pod koniec marca. Dwa jednoślady skradziono z klatki schodowej jednego, z bloków przy ulicy Żniwnej  w Kielcach.

- 25-letni właściciel wartość utraconych jednośladów oszacował na cztery i pół tysiąca złotych. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 29-letniego kielczanina. Jak się okazało, mężczyzna nie działa sam – informuje mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.

Kilka dni później, 3 kwietnia, w ręce policjantów wpadł drugi rabuś – 36-latek. Mężczyzna myśląc, że uda mu się ukryć przed policjantami… schował się w wersalce. Na nic zdały się jego trudy, bowiem został zatrzymany.

- Co ciekawe, jeszcze tego samego dnia właściciel rowerów poinformował policjantów prowadzących sprawę, że pod blokiem ktoś „podrzucił” jeden ze skradzionych jednośladów. Funkcjonariusze, realizując czynności z 36-latkiem, odzyskali drugi rower – dodaje policjantka.

Za kradzież grozi pięć lat więzienia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO