Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zbliża się Dzień Lego. Kielecka podstawówka z ciekawym pomysłem

wtorek, 09 stycznia 2024 13:07 / Autor: Michał Łosiak
Zbliża się Dzień Lego. Kielecka podstawówka z ciekawym pomysłem
Zbliża się Dzień Lego. Kielecka podstawówka z ciekawym pomysłem
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Konkurs „Moja budowla z Lego” – to pomysł Szkoły Podstawowej nr 39 na obchody Międzynarodowego Dnia Klocków Lego. Będzie się liczyła kreatywność i pomysłowość.

Przypomnijmy, że Międzynarodowy Dzień Klocków Lego obchodzony jest 28 stycznia na całym świecie na pamiątkę ich pierwszego patentu.

Szkoła Podstawowa nr 39 będzie chciała uczcić ten czas poprzez specjalny konkurs. Akcja prowadzona we współpracy z Kinem Helios, Kinem Moskwa, Parkiem Trampolin Happy Jumper oraz Magią Karmelu – Pierwszą w Kielcach Manufakturą Słodyczy.

– Poprzez ten konkurs i inne działania, w których odwołujemy się do zainteresowań uczniów, nowoczesnych pomysłów i atrakcyjnych dla najmłodszych środków przekazu, chcemy pokazać, że nauka może być nieszablonowa. Mamy też nadzieję, że uczniowie spojrzą na szkołę jako na miejsce, gdzie poza nauką czeka na nich także dobra zabawa – mówi Aleksandra Nawrocka z SP 39 w Kielcach.

Wielki Finał Konkursu już 26 stycznia, a każda praca konkursowa stanie się jednocześnie eksponatem „Wielkiej Wystawy LEGO”, którą w kieleckiej podstawówce obejrzeć będzie można od 24 do 26 stycznia.

Patronem medialnym wydarzenia jest Radio eM Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO