Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zapowiada się weekend pełen wrażeń. Sprawdź, co nas czeka

czwartek, 16 września 2021 10:30 / Autor: Adrianna Linertowicz
Zapowiada się weekend pełen wrażeń. Sprawdź, co nas czeka
Zapowiada się weekend pełen wrażeń. Sprawdź, co nas czeka
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Koncerty, spektakle, pokazy artystyczne, Festiwal Wiatru, Świętokrzyski Jarmark Agrosturystyczny - to wszystko i znacznie więcej czeka nas w trzeci weekend września. Nie będzie nudno zarówno w Kielcach, jak i w regionie.

W MIEŚCIE

Koncert zespołu Yagoosh w WDK

Piątek, 17 września, godzina, WDK. Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na  koncert autorskich piosenek zespołu Yagoosh, inspirowanych poezją Agnieszki Majcher, oferujący muzyczną podróż po lirycznych, tanecznych i czasem buntowniczych stylistykach.

http://www.wdkkielce.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=2&sub=10&dzialy=2&akcja=artykul&artykul=1167

Finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Piątek-Niedziela, 17-19 września. W tym roku wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej. DOFE to największa impreza związana z Funduszami Europejskimi w Polsce, w ramach której przygotowano wiele różnych atrakcji. Będą konkursy, zniżki na bilety wstępu, wirtualne spacery, warsztaty, bezpłatne badania, spektakle i lekcje europejskie. Od piątku do niedzieli zwiedzimy wirtualnie wszystkie zakątki Polski. Przekonacie się, jak wiele dzieje się za sprawą Funduszy Europejskich. Więcej szczegółów o poszczególnych wydarzeniach pod linkiem.

https://dniotwarte.eu/wydarzenia?filter%5Bsearch%5D=&filter%5Bkategoria%5D=0&filter%5Bwojewdztwo3%5D=12&filter%5Bdataorganizacji%5D=&filter%5Budogodnienia%5D=

Finał European Street Food Awards 2021

Piątek-Niedziela, 17-19 września, ulica Sienkiewicza. Foodtrucki pełne pyszności ponownie zaparkują przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach. Będzie można nie tylko spróbować kuchni z całego świata, ale też przekonać się, kto serwuje najlepsze jedzenie. Podczas polskiego finału rywalizować ze sobą będzie pięciu liderów, którzy zostali wyłonieni w głosowaniu spośród 33 foodtrucków.

https://emkielce.pl/miasto/bedzie-pysznie-w-kielcach-przed-nami-final-european-street-food-awards-2021

Dzień otwarty na wystawie "Dzieło Potężne. W dolinie Bobrzy, Kamiennej i Czarnej..." w Muzeum Historii Kielc

Sobota, 18 września, od godziny 10, MHKi. Muzeum Historii Kielc zaprasza na dzień otwarty na wystawie "Dzieło Potężne. W dolinie Bobrzy, Kamiennej i Czarnej. Zabytki Staropolskiego Okręgu Przemysłowego w fotografii dawnej i współczesnej". W programie oprowadzanie kuratorskie, prelekcje i projekcje filmowe.

https://emkielce.pl/kultura/dzien-otwarty-na-wystawie-dzielo-potezne-w-dolinie-bobrzy-kamiennej-i-czarnej-w-muzeum-historii-kielc

Festiwal Wiatru

Od soboty 18 września do niedzieli 26 września. Gry terenowe, pokaz mody, rodzinne festyny i inne atrakcje. To wszystko czeka na mieszkańców Kielc oraz turystów, w ramach "Festiwalu Wiatru", który odbędzie się już niebawem w stolicy naszego województwa. Motywem przewodnim wydarzenia będzie... wiatr. Więcej szczegółów znajdziecie w programie wydarzenia.

https://emkielce.pl/miasto/wieje-jak-na-dworcu-wkrotce-w-kielcach-odbedzie-sie-festiwal-wiatru

https://emkielce.pl/miasto/zbliza-sie-festiwal-wiatru-w-kielcach

http://www.um.kielce.pl/festiwal-wiatru

II Zlot LEGOtuberów w Muzeum Zabawek i Zabawy

Sobota, 18 września, godzina 12:30, MZiZ. Po raz pierwszy w Kielcach, po raz drugi w Polsce, w Muzeum Zabawek i Zabawy odbędzie się II Zlot LEGOtuberów. Specjalni goście, gospodarze popularnych kanałów o klockach w mediach społecznościowych opowiedzą o swoich pasjach, inspiracjach klockowych, sukcesach i wyzwaniach. W Muzeum Zabawek i Zabawy pojawią się: Bricks by Raf, jaskierthebard, Klocki z Zapałem, Maciek i Klocki, Pudi Ninja, Woman_in_Brickworld. W planie imprezy przewidziano sesję Q&A, prezentacje klockowych makiet youtuberów, miejsce do zabawy klockami oraz niepowtarzalne spotkania.

http://muzeumzabawek.eu/18-09-2021-ii-zlot-legotuberow/

Smaki Dziedzictwa

Sobota, Niedziela, 18-19 września. Tegoroczna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa podkreśla szczególnie tradycje rzemieślnicze i zabytkowe budynki (takie jak cukiernie, piekarnie, fabryki), ale również piękne obrzędy i zwyczaje, które każdy region stara się konsekwentnie kultywować i zachowywać dla przyszłych pokoleń. Obecne trendy kulinarne przywracają świetność starym recepturom naszych babć, przy jednoczesnej poprawie jakości smaków opartych na produktach ekologicznych, których uprawa jest przyjazna dla środowiska. W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa organizowane są dni otwarte w obiektach zabytkowych, tematyczne wystawy w muzeach i instytucjach kultury, bibliotekach, sesje popularnonaukowe, koncerty, spacery, pikniki historyczne. Jest to promocja instytucji, miejsc, obiektów, wydarzeń, a także forma edukacji o regionalnym dziedzictwie kulinarnym. Zgodnie założeniami Europejskich Dni Dziedzictwa, w całej Europie wszystkie imprezy są bezpłatne, a instytucje i organizacje biorące w nich udział nie czerpią z tego korzyści finansowych.

https://www.swietokrzyskie.pro/rozpoczynaja-sie-europejskie-dni-dziedzictwa-2021/

W REGIONIE

XVI Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny oraz Smaki Jesieni

Niedziela, 19 września, godzina 11, Park Etnograficzny w Tokarni. W specjalnej Agrostrefie znajdą się liczne atrakcje dla najmłodszych a swoją ofertą zaprezentują gospodarstwa agroturystyczne a wystawcy będą oferowali regionalne produkty: miody, sery, wędliny, warzywa oraz owoce. Koła Gospodyń Wiejskich przygotują smakowite potrawy regionalne. Regionalni twórcy ludowi będą oferowali wyroby rękodzielnicze, m.in. drewniane zabawki, produkty z wikliny oraz ozdoby ze słomy i bibuły. Na scenie zaprezentują sie kapele i zespoły ludowe z naszego województwa. Jak co roku odbędą sie konkursy dla wystawców. Podczas imprezy odbędą się tradycyjne pokazy obrzędowe: kiszenie kapusty, darcie pierza oraz przędzenie na przęślicy. Regionalni twórcy ludowi zaprezentują swoje rękodzieło. Na scenie wystąpią świętokrzyskie kapele ludowe.

https://mwk.com.pl/component/jevents/szczegolywydarzenia/175/-/xvi-swietokrzyski-jarmark-agroturystyczny-oraz-smaki-jesieni?Itemid=708

Sandomierska Strefa Rocka 2021

Sobota, 18 września, godzina 17, Port Kultury. Koncert prezentujący twórczość zespołów działających na co dzień w Garażu Muzycznym przy Sandomierskim Centrum Kultury. Gościem specjalnym wydarzenia będzie zespół "Jelonek". Bilety w cenach: 20 zł (ulgowy)/30 zł (normalny). Bilety dostępne w sprzedaży od 1 września w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20) lub przed koncertem.

https://sandomierz.eu/2737/sandomierska-strefa-rocka-2021.html

Nocne wędrowanie z "Emerykiem" w Starachowicach

Sobota-Niedziela, 18-19 września. W nocy z 18 na 19 września, po raz 20-ty, około 500 amatorów nocnych przygód, będzie przemierzać szlaki turystyczne prowadzące przez lasy, wykusy i najciekawsze tereny Ziemi Świętokrzyskiej. Do tej pory zgłosiły się 52 drużyny, które będą rywalizować o punkty i statuetkę Emeryka.  Patronat honorowy nad imprezą objął marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. W tym roku Międzyszkolny  oddział PTTK w Starachowicach przygotował 5 tras pieszych i 3 trasy rowerowe. Najbardziej ekstremalną trasą pieszą jest 44-kilometrowa trasa nr 1 z Nowej Słupi – „śladem kolejki wąskotorowej” przez Bodzentyn do mety, która w tym roku będzie przy Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” w Starachowicach. Najdłuższe trasy rowerowe liczą po 70 km i prowadzą przez drogi leśne i szutrowe z Kielc do Starachowic, przy czym jeden z wariantów jest przeznaczony dla śmiałków, którzy zdecydują się pokonać trasę samodzielnie, bez przewodnika. Godziny startu i szczegółowe informacje dotyczące przebiegu tras dostępne pod linkiem.

https://www.emeryk.pttk.pl/informacje-ogolne

https://www.swietokrzyskie.pro/nocne-wedrowanie-z-emerykiem/

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO