Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zaniedbany pomnik Staszica w Kielcach

poniedziałek, 22 kwietnia 2024 12:42 / Autor: Michał Kita
Zaniedbany pomnik Staszica w Kielcach
Zaniedbany pomnik Staszica w Kielcach
Michał Kita
Michał Kita

– Pomnik Stanisława Staszica w Parku Miejskim w Kielcach jest zaniedbany. Reprezentacyjne miejsce w parku zdobią ptasie odchody i zeschnięte liście – tak nie powinno być – skarżą się słuchacze Radia eM Kielce.

– Żal patrzeć na pomnik, przy którym przecież każdego roku odbywają się główne uroczystości podczas majowych świąt, to miejsce zamiast przyciągać odstrasza  – mówi m.in. pan Krzysztof.

Czy pomnik patrona kieleckiego Parku Miejskiego zostanie posprzątany? Zapytaliśmy o to Marcina Januchtę, rzecznika kieleckiego ratusza, który zapewnia, że monument zostanie uporządkowany jeszcze przed długim majowym weekendem.

– Z uwagi, że w tym miejscu każdego roku odbywają się główne uroczystości związane ze świętem Konstytucji 3 Maja, teren wokół pomnika Stanisława Staszica i sam monument zostanie uporządkowany. Zlecenie w tej sprawie zostało wydane już w piątek. Prace  porządkowe wykona Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych – wyjaśnia.

Pomnik Stanisława Staszica w kieleckim Parku Miejskim został odsłonięty w 1906 roku i jest wpisany na listę zabytków w mieście. Co ciekawe monument był pierwszym upamiętnieniem wybitnego patrioty na ternie Królestwa Polskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO