Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Załatw swojej gminie maszt, flagi i… przyjazd premiera

środa, 07 października 2020 07:34 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

„Pod biało-czerwoną” – to rządowy projekt, który zakłada sfinansowanie polskim gminom zakupu masztów i flag. Decyzja o przyznaniu wsparcia zależy od mieszkańców, którzy mogą głosować przez internet.

Po to, aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia  za pomocą strony LINK. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. 

W miastach powyżej stu tysięcy mieszkańców potrzeba jedynie tysiąca głosów. Do takich zaliczają się m.in. Kielce. Dla gmin o mniejszej liczbie zamieszkałych osób, ale powyżej dwudziestu tysięcy, wymagane jest poparcie pięciuset mieszkańców. W pozostałych gminach ta liczba to sto.

Nagrodą jest nie tylko sfinansowanie masztu i flag. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców, organizatorzy przewidują udział premiera Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO