Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Zadbają o pracowników Miejskiego Urzędu Pracy

wtorek, 21 lipca 2020 12:59 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Spotkania z psychologiem, fizjoterapeutą i dietetykiem, badania profilaktyczne, nowe fotele i kijki do nordic walkingu – to wszystko ma pomóc pracownikom Miejskiego Urzędu Pracy w utrzymaniu zdrowia i dobrej formy. Projekt wart ponad 360 tysięcy złotych dofinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

W projekcie ma wziąć udział 42 pracowników Miejskiego Urzędu Pracy. Ponad połowa z nich będzie w wieku powyżej pięćdziesięciu lat.

– Głównym celem jest przeciwdziałanie odejściu z rynku pracy. Chodzi przede wszystkim o osoby z dolegliwościami zdrowotnymi. Chcemy zachęcić do profilaktyki w tym względzie. Mówi się, że praca przy biurku jest prosta, łatwa i przyjemna. Niekoniecznie, ponieważ spędzanie ośmiu godzin przy biurku nie jest wskazane, a fizjoterapeuci zachęcają do przerwy i aktywności fizycznej – tłumaczy Marta Majchrzyk z Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Projekt obejmie różne aktywności fizyczne, ale również spotkania ze specjalistami. – To na pewno będą rozmowy z psychologiem, fizjoterapeutą i konsultacje z dietetykiem. Przeprowadzimy badania profilaktyczne i doposażymy miejsca pracy. Głównie chodzi o fotele, których komfort jest niezwykle ważny. W planach mamy także zakup kijków do nordic walkingu – dodaje Marta Majchrzyk.

Projekt jest wart ponad 360 tysięcy złotych. Ponad 320 tysięcy ma pochodzić ze środków Unii Europejskiej.

Tag:
Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO