Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Z opóźnieniem, ale w końcu jest. Odcinek Wojska Polskiego udostępniony do ruchu. 

środa, 18 grudnia 2019 06:05 / Autor: Piotr Natkaniec
Z opóźnieniem, ale w końcu jest. Odcinek Wojska Polskiego udostępniony do ruchu. 
Fot. Bartek Piwoński
Z opóźnieniem, ale w końcu jest. Odcinek Wojska Polskiego udostępniony do ruchu. 
Fot. Bartek Piwoński
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Z dwumiesięcznym opóźnieniem, ale w końcu jest. Odcinek ulicy Wojska Polskiego pomiędzy ulicami Zakopiańską a Tarnowską został udostępniony do ruchu. 

W ramach inwestycji została wykonana konstrukcja, na której powstała nowa nawierzchnia. Firma Trakt, która była wykonawcą remontu, przebudowała także chodniki po obu stronach, wybudowała kanalizację deszczową oraz ustawiła nowe oświetlenie uliczne.

Przy okazji przebudowano także problematyczne skrzyżowanie z ulicą Dymińską. Przesunięto je i obecnie łączy się ono z ulicą Nową. 

Powstały także pasy rowerowe w ciągu ulicy. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Kielcach. Od podstaw wybudowano także trzy zatoki autobusowe. Szczególną uwagę zwraca jedna, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Tarnowską, bowiem przystanek jest usytuowany nie w centralnym miejscu zatoki, a obok niej. 

–  Przystanek nie znajdował się w pierwotnej dokumentacji projektowej. Na etapie realizacji z prośbą o jego wybudowanie dzwrócił się do nas Zarząd Transportu Miejskiego. Uznaliśmy, że jest taka potrzeba, dlatego też projektant wyrysował w istniejącą dokumentację nową zatokę i została ona zbudowana. Natomiast w związku  z tym zrobiło się mniej miejsca jeśli chodzi o ciąg pieszo-rowerowy i nie było możliwości usytuowania wiaty w centralnym punkcie, dlatego znajduje się ona na skraju zatoki. Pasażerowie już z daleka widzą, że nadjeżdża autobus, więc nie widzimy tu żadnego problemu. Mogliśmy tam postawić słupek oznaczający przystanek albo wykonać wiatę. Uznaliśmy, że drugie rozwiązanie jest lepsze – tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego kosztowała ponad 6 milionów złotych. Około połowa tej kwoty pochodzi z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO