Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wyższe opłaty za śmieci dla przedsiębiorców

czwartek, 20 lipca 2023 15:12 / Autor: Weronika Karyś
Wyższe opłaty za śmieci dla przedsiębiorców
Wyższe opłaty za śmieci dla przedsiębiorców
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Dziesięciu radnych zagłosowało za podniesieniem opłat za śmieci dla przedsiębiorców. To jednak wystarczyło, by uchwała została przyjęta. Przeciwko było tylko pięciu radnych, a dziewięciu wstrzymało się od głosu.

Miasto zaznacza, że opłaty za gospodarowanie odpadami dla przedsiębiorców nie były zmieniane od 2017 roku.

– Uchwała budzi kontrowersje, bo sytuacja przedsiębiorców nie jest kolorowa. Argumentem miasta jest to, że mamy najniższe stawki w Polsce, ale uważam, że to jednak chluba i plus. Według mnie trzeba wypracować takie rozwiązania, żeby budżet miasta nie cierpiał, ale by pieniądze nie pochodziły z kieszeni kielczan – stwierdza Winiarska.

Chodzi o podwyżkę o około 30 procent. Jak poinformowała dyrektor wydziału gospodarki komunalnej i środowiska, Aneta Boroń, nieprzyjęcie uchwały skutkowałoby koniecznością podniesienia stawek za śmieci dla osób fizycznych. Radni, choć nie jednogłośnie, postanowili więc przyjąć dokument.

Za zagłosowali: Jarosław Bukowski, Katarzyna Czech-Kruczek, Anna Kibortt, Dariusz Kisiel, Monika Kowalczyk, Joanna Litwin, Bożena Sieczka, Arkadiusz Ślipikowski, Karol Wilczyński, Katarzyna Zapała.

Przeciwko zagłosowali: Maciej Bursztein, Piotr Kisiel, Marcin Stępniewski, Katarzyna Suchańska, Kamil Suchański.

Od głosu wstrzymali się: Michał Braun, Jarosław Karyś, Wiesław Koza, Tadeusz Kozior, Marian Kubik, Zdzisław Łakomiec, Anna Myślińska, Marianna Noworycka-Gniatkowska, Joanna Winiarska.

Nowe stawki za śmieci można sprawdzić TUTAJ. Zaczną one obowiązywać od 1 października.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO