Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wymień kopciucha na nowy piec. To już 10. edycja akcji

wtorek, 27 lutego 2024 09:24 / Autor: Aleksandra Rękas
Wymień kopciucha na nowy piec. To już 10. edycja akcji
Fot. Piotr Michalec
Wymień kopciucha na nowy piec. To już 10. edycja akcji
Fot. Piotr Michalec
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Miasto Kielce po raz dziesiąty zachęca mieszkańców do wymiany starych kopciuchów na nowe, ekologiczne źródła ciepła. W tym roku na dotacje przeznaczony jest milion złotych.

Jak informuje Marcin Januchta, rzecznik prezydenta Kielc, do programu zgłosić się mogą zarówno osoby prywatne, jak i wspólnoty mieszkaniowe.

- Są cztery wskaźniki, które określają wartość takiej dotacji. Pierwsza kategoria to 40 tysięcy złotych, przy podłączeniu do sieci ciepłowniczej, w przypadku podłączenia budynku wielorodzinnego. Z kolei 10 tysięcy złotych, przy podłączeniu do sieci ciepłowniczej podłączenia budynku mieszkalnego jednorodzinnego – mówi.

10 tysięcy złotych dotacji przeznaczono w przypadku instalacji indywidualnego gazowego lub elektrycznego urządzenia grzewczego na jeden lokal wyodrębniony, lub na budynek mieszkalny. Natomiast 16 tysięcy - przy zastosowaniu pompy ciepła.

- Decyduje kolejność zgłaszania wniosków, zachęcam więc do jak najszybszej wizyty w urzędzie – podkreśla Januchta.

Od 2014 roku, w ramach programu udało się zlikwidować przeszło tysiąc kopciuchów, a przeznaczono na ten cel prawie siedem i pół miliona złotych. W ubiegłym miasto udzieliło 73 dotacje na instalacje gazowe i na montaż pomp ciepła – ich wartość to prawie 900 tysięcy złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO