Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Wydział Prawa i Nauk Społecznych UJK w nowym gmachu - podpisano umowę z wykonawcą

czwartek, 15 października 2020 08:31 / Autor: Weronika Kępa
Źródło: FB UJK
Weronika Kępa

Już za niespełna dwa lata studenci prawa i nauk społecznych będą mogli cieszyć się nowym wydziałem, w którym znajdzie się między innymi sala sądowa. Umowę z wykonawcą projektu podpisał rektor UJK, profesor Stanisław Głuszek. Prace mają ruszyć lada moment.

Choć studia prawnicze w ofercie UJK pojawiły się zaledwie pięć lat temu, kierunek cieszy się ogromną popularnością. Obecnie żacy poszerzają swoją wiedzę w dwóch stojących obok siebie, jednak skrajnie różnych, obiektach. Część zajęć odbywa się bowiem w niefunkcjonalnym budynku typu „zębiec”, który już niebawem zostanie wyburzony.

- Cieszymy się z tej inwestycji. Wydział Prawa i Nauk Społecznych potrzebuje nowego gmachu, gdyż  obecny nie spełnia standardów i nie przystaje do otoczenia – twierdzi profesor Stanisław Głuszek, rektor UJK. - Nowy budynek będzie służył głównie studentom prawa – dodaje.

Inwestycja ma stanowić dopełnienie architektoniczne i logistyczne istniejącego Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości oraz Instytutu Zarządzania. Na powierzchni ponad trzech tysięcy metrów kwadratowych znajdzie się między innymi sala sądowa i konferencyjna, sale wykładowe, komputerowe i dydaktyczne, jak również przestrzeń rekreacyjna dla studentów.

Inwestycja opiewa na kwotę niemal trzydziestu milionów złotych, z czego dwadzieścia milionów pochodzi od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Obiekt ma zostać oddany do użytku w połowie 2022 roku.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO