Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Wkrótce pierwszy etap rewitalizacji Parku Miejskiego

czwartek, 14 stycznia 2021 11:45 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Wkrótce pierwszy etap rewitalizacji Parku Miejskiego
Wkrótce pierwszy etap rewitalizacji Parku Miejskiego
Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Za dwa tygodnie rozpocznie się pierwszy etap rewitalizacji Parku im. Staszica w Kielcach. Nie oznacza to jednak końca kłopotów miasta z tą długo wyczekiwaną inwestycją.

Jutro ma nastąpić podpisanie umowy pomiędzy „Zielenią Miejską”, a podwykonawcą. Roboty rozpoczną się po 14 dniach od domknięcia formalności.

- Pierwszy etap prac rewitalizacyjnych polega na usunięciu starych, martwych, lub mocno obumarłych drzew i krzewów – tłumaczy Sebastian Wróblewski z Referatu Ochrony Przyrody Urzędu Miasta Kielce. Ze wszystkich 950 drzew, do wycinki zostało przekazane 10 procent, czyli 94, z czego 19 już usunięto ze względu na ich zły stan. Pozostałe przejdą zabiegi odmładzające, takie jak wycięcie wysuszonych gałęzi. Na stałe zostaną usunięte drzewa dzikie, które przeszkadzały w rozroście pozostałej, zaplanowanej zieleni w parku. Te, które znajdują się w planie, będą zastąpione nowymi.

Pierwszy etap rewitalizacji Parku Miejskiego ma zostać zakończony w lutym.

Całość inwestycji, oprócz wycięcia starych drzew, zakłada odnowienie alejek i stawu oraz nabrzeża. Zakres prac wyceniony jest na 11 mln zł. Pierwotnie pieniądze na ten cel miały zostać pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale Kielce nie otrzymały z niego ani złotówki. Do kolejnej, znaczniej mniejszej, grudniowej transzy zgłoszono jedynie kilka najważniejszych, drogowych inwestycji.

Póki nie znajdą się pieniądze, dalsze prace będą zawieszone.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO