MIASTO
Wiemy, ile zebrano w tegorocznej kweście


Znamy wyniki kwesty na renowację zabytkowych nagrobków. Zebrano 64 tysiące złotych. Zbiórkę organizuje Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach.
W tym roku ofiary do puszki zbierało 200 wolontariuszy, a sama zbiórka trwała od 31 października do 2 listopada na kieleckich cmentarzach: Starym, Nowym i na Piaskach.
– Mieliśmy dwa terminale płatnicze i okazuje się, że ta forma wsparcia naszej zbiórki się sprawdziła. Dziękujemy wszystkim na okazaną hojność – mówi Krzysztof Myśliński, prezes Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach.
W ubiegłym roku w czasie kwesty zebrano ponad 52 tysiące złotych. Dzięki temu udało się odnowić jeden duży nagrobek i 6 mniejszych, a także poddać konserwacji 7 klap. Przez 30 lat udało się odnowić około 500 zabytkowych i cennych nagrobków.




![[FOTO] Ulica Głowackiego zachwyca po zmroku](/media/k2/items/cache/c5a016f13570f89eae8f73fe83d30b45_L.jpg)



![[FOTO] Kolejny raz uczcili pamięć ofiar ludobójstwa wołyńskiego](/media/k2/items/cache/7a64825d83d7cc9f6055a4834db0ecc0_L.jpg)