Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wesprzyjmy dzieciaki! W Rynku 11 trwa zbiórka artykułów szkolnych

piątek, 08 września 2023 10:05 / Autor: Weronika Karyś
Wesprzyjmy dzieciaki! W Rynku 11 trwa zbiórka artykułów szkolnych
Wesprzyjmy dzieciaki! W Rynku 11 trwa zbiórka artykułów szkolnych
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W kieleckiej restauracji Rynek 11 wciąż trwa akcja „Zamiast napiwku – artykuły szkolne”. Organizatorzy chcą w ten sposób wesprzeć najbardziej potrzebujące dzieciaki z Kielc i regionu.

– Zachęcamy wszystkich ludzi o wielkich sercach, by jedząc u nas obiad lub kolację zamiast napiwku zostawili zestaw długopisów, zeszyt, blok rysunkowy, kredki. Oczywiście do akcji mogą dołączyć wszyscy, nie tylko nasi goście. Jeśli ktoś dysponuje używanym plecakiem albo piórnikiem, które są w dobrym stanie – przynieście je do nas, a my przekażemy to potrzebującym dzieciakom – mówi Mariusz Putek, szef kuchni w restauracji Rynek 11.

Póki co, w ramach akcji udało się zebrać plany lekcji, notesy, plany tygodniowe, kilka flamastrów i długopisów, kilka zeszytów, zakładki do książek i piórnik. To jednak wciąż niewiele, bo skala potrzeb jest ogromna.

– Nie każdy ma w życiu łatwo, a my chcemy wspierać tych, którym być może nikt nigdy nie podał pomocnej dłoni. To naprawdę ważne, by pokazywać dzieciom, że ktoś w nie wierzy, że nie są same na świecie. Wspólnie z naszymi obserwatorami i Gośćmi zdecydujemy, gdzie przekazać zebrane artykuły. W ekipie roboczo myślimy o domu dziecka, domu samotnej matki, szkole dla dzieci ze specjalnymi potrzebami – dodaje Putek.

Zbiórka trwa do końca września, ale w razie potrzeby zostanie przedłużona.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO