Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Weekendowy bilet w Kielcach? ZTM nie ma nic przeciwko

piątek, 26 lipca 2019 10:06 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Kisiel proponuje wprowadzenie weekendowego biletu na kielecka komunikację miejską. Zarządowi Transportu Miejskiego ten pomysł się podoba.

Bilet dobowy skasowany w piątek po godzinie 20, będzie upoważniał do korzystaniu z komunikacji do północy w niedziele.

"Takie rozwiązanie bardzo dobrze funkcjonuje m.in. w Poznaniu w postaci „biletu 24-godzinnego na weekend”. właśnie w czasie weekendu oferta kulturalno-rozrywkowa miasta jest największa, a taka możliwość z pewnością pozwoliłaby zwiększyć zainteresowanie i aktywność mieszkańców przy jednoczesnym proekologicznym zrezygnowaniu z przejazdów własnym samochodem. Z mojej wiedzy wynika również, że przychody ze sprzedaży biletów całodobowych w stosunku do całej oferty ZTM obecnie są najsłabsze. Proponowane przeze mnie rozwiązanie w aspekcie ekonomicznym mogłoby w istotny sposób zwiększyć przychód miasta przez wpływy z tego tytułu", czytamy w interpelacji Dariusza Kisiela.

Tomasz Szymkiewicz, dyrektor ZTM,  zapowiada, że będzie się starał przekonać władze miasta do pomysłu radnego PiS. – Uważamy, że to dobry pomysł i być może zachęci część mieszkańców jeżdżących samochodami do tego, by przesiedli się do komunikacji miejskiej.  Plusem podobnego rozwiązania jest też to, że nie będziemy musieli wprowadzać nowych biletów - wyjaśnia.

Cena biletów nie uległaby zmianie. Obecnie ulgowy bilet dobowy kosztuje 5 złotych, a normalny 10 złotych.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO