Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Weekend pełen wrażeń. Sprawdź, co nas czeka!

czwartek, 23 września 2021 11:38 / Autor: Adrianna Linertowicz
Weekend pełen wrażeń. Sprawdź, co nas czeka!
Weekend pełen wrażeń. Sprawdź, co nas czeka!
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Ostatni weekend września upłynie nam pod znakiem koncertów, ciekawych prelekcji i występów artystycznych. Będzie się działo zarówno w Kielcach, jak i w regionie!

MIASTO

Spacer rodzinny: Śladami znanych kielczan

Niedziela, 26 września, godzina 11, MHKi. Podczas spaceru przybliżymy sylwetki znanych kielczan, kielczanek i osób związanych z Kielcami, które wpłynęły na historię miasta oraz pozostawiły w nim swój ślad. Odwiedzimy miejsca związane z ich aktywnością oraz poznamy życie m.in. Marii Krzyżanowskiej, Stanisława Staszica i Tomasza Zielińskiego. Spacer poprowadzi Iwona Grabczak. Zbiórka o godzinie 11 w siedzibie muzeum przy ulicy Świętego Leonarda 4.

http://www.mhki.kielce.eu/zawartosc/spacer-rodzinny-sladami-znanych-kielczan

Kapela Podwórkowa SCYZORY w WDK

Niedziela, 26 września, godzina 18, WDK. Kapela Podwórkowa SCYZORY to nowy projekt artystyczny Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Zespół będzie nawiązywał do tradycji Kapeli Podwórkowej HUMORYSY, która działała w latach 70. i 80. XX w. HUMORYSY powstały z inicjatywy Andrzeja Litwina i Henryka Morysa, dwóch znakomitych artystów, związanych przez długie lata z WDK. SCYZORY przygotowują m.in. najbardziej znane utwory Henryka Morysa oraz piosenki i utwory związane ściśle z regionem świętokrzyskim.

http://www.wdkkielce.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=32&menu=256&dzialy=256&akcja=artykul&artykul=1047

W REGIONIE

100-lecie Chóru Masłowianie - koncert galowy z udziałem Olgi Szomańskiej

Niedziela, 26 września, godzina 18:30, Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom". Organizatorzy zapraszają na jubileuszowe obchody 100-lecia Chóru Masłowianie. Już 26 września chórzyści świętować będą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Masłowie, gdzie o godz. 12:00 rozpocznie się msza święta połączona z poświęceniem tablicy pamiątkowej Jana Pieniążka, organisty i założyciela chóru oraz minirecitalem. O godz. 18:30 w "Szklanym Domu" w Ciekotach rozpocznie się koncert galowy. Chór Masłowianie wystąpi ze specjalnie przygotowanym repertuarem z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Olga Szomańska, wokalistka i aktorka, która zaśpiewa z chórem i zaprezentuje recital.

https://fb.me/e/1SChmZoLX

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO