Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Weekend i Dzień Dziecka pełen klocków w Muzeum i Targach

środa, 29 maja 2024 13:56 / Autor: Michał Kita
Weekend i Dzień Dziecka pełen klocków w Muzeum i Targach
Weekend i Dzień Dziecka pełen klocków w Muzeum i Targach
Michał Kita
Michał Kita

Targi Kielce i Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zapraszają na kolejną odsłonę imprezy Klocki Fest. Wydarzenie skierowane do najmłodszych jak i dorosłych, organizowane jest z okazji przypadającego 1 czerwca Dnia Dziecka odbędzie się już w najbliższy weekend.

W sobotę i niedzielę na odwiedzających Muzeum czekać będą między innymi warsztaty i spotkania z youtuberami tworzącymi zabawki z klocków lego, będzie można wziąć udział w turnieju ninja, a także zbudować domek dla zabawek.

Jak mówi Daria Dyktyńska, dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, klocki to wyjątkowe i uniwersalne zabawki, które zna każde dziecko.

– Już w XVI i XVII wieku dzieciaki bawiły się klockami, nic nie zmieniło się również w XXI wieku, kiedy klockami bawią się nie tylko dzieci, ale i dorośli. Już w epoce oświecenia pedagodzy podkreślali, że zabawa klockami rozwija wyobraźnię oraz umiejętności konstrukcyjne – podkreśla.

Druga edycja festiwalu Klocki Fest, odbędzie się w sobotę w Targach Kielce.  Jak mówi Urszula Wasińska, zastępca dyrektora Centrum Kongresowego, impreza przyciągnęła trzykrotnie więcej wystawców niż przed rokiem.

– Zaczynamy od godziny 10, poza spotkaniami z legotuberami, przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, to m.in. turnieje gier planszówkowych, kielecka wymiana zabawek, strefa gier retro,  a także food trucki. Każde dziecko i nie tylko znajdzie coś dla siebie – dodaje.

Miłośnicy klocków, znanych legotuberów będą mogli spotkać także niedzielę, odwiedzając Muzeum Zabawek i Zabawy. Oprócz warsztatów i ciekawych spotkań nie zabraknie wspólnej zabawy.

O pozostałych atrakcji związanych z obchodami Dnia Dziecka w Kielcach możesz przeczytać tutaj.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO