Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

We wtorek Sesja Rady Miasta o in vitro i Koronie

środa, 21 października 2020 12:35 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

We wtorek o godzinie 13 odbędzie się nadzwyczajna Sesja Rady Miasta. Poświęcona będzie dwóm tematom – uchwale wspierającej program leczenia bezpłodności metodą in vitro oraz przejęciu przez miasto pakietu większościowego Korony Kielce.

„Chciałbym, żebyśmy mogli przeprowadzić w jej trakcie pogłębioną dyskusję na temat miejskiego programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą in vitro”, pisze w oświadczeniu na Facebooku prezydent miasta, Bogdan Wenta. „Chciałbym również, żeby radni na tym nadzwyczajnym posiedzeniu mogli zająć stanowisko w sprawie przejęcia przez miasto udziałów w spółce Korona S.A. Przygotowana została przez zewnętrzną firmę wycena spółki. Radni powinni zapoznać się z wynikami tego opracowania, podobnie jak z projektem umowy nabycia akcji. Po konsultacjach prawniczych okazało się również, że potrzebne jest wprowadzenie drobnej korekty do pierwotnego tekstu uchwały”.

W trakcie sesji przedstawiona będzie również informacja wojewody świętokrzyskiego dotyczącą działań podejmowanych na terenie Kielc w związku z pandemią koronawirusa. Wystąpienie będzie miało charakter informacyjny, także dla mieszkańców Kielc.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO